Естетичний портал - професійно про красу
Мова
Re[Sens] – перший український 100% sustainable бренд на ринку професійної косметики

Re[Sens] – перший український 100% sustainable бренд на ринку професійної косметики

Ми щасливі презентувати вам новий бренд, який поєднує ставлення до чутливої екосистеми шкіри та ставлення до не менш чутливої екосистеми планети. Ми впевнені, що скоро про цей бренд заговорять у світі, як про найкращий приклад справді екосталого бренду, що впровадив нові екологічні рішення.

Екосистема шкіри = екосистема планети — тепер це не гасло, а реальність

Є три видатні особистості, три українські жінки, що стоять за успіхом створення бренду Re[Sens]:

  • Юлія Полякова – співзасновниця компанії G&P Group та ГО “We are from Ukraine”. Вона є випускницею University of Cambridge (Institute of Sustainability Leadership) 2023 року та менторкою у просторах «Місто добра» та «Власне».
  • Юлія Гагаріна – хімікиня з понад 20-річним досвідом у розробці косметичних формул для різних брендів. Вона є спікеркою численних конференцій, де популяризує науку та косметологію без «хемофобії».
  • Ольга Гужик – співзасновниця компанії G&P Group та ГО “We are from Ukraine”, випускниця University of Cambridge (Institute of Sustainability Leadership) 2023 року. Екоактивістка та засновниця сортувальних станцій у численних житлових комплексах.

Про створення бренду з перших вуст розробників

Ідея створення Re[Sens] зародилася ще три роки тому, і бренд планувався до запуску у 2022 році. Проте сталося непередбачуване – в Україні почалася повномасштабна війна. Оговтавшись від стресу, ми зібралися разом і, розуміючи, яке це безумство виробляти щось у цей час, все ж вирішили не відступати. Здавалося, що наша ідея вже матеріалізувалася і жила своїм життям.

Назва Re[Sens] має особливе значення. По-перше, «sensitive» англійською означає «чутливість». Цей професійний косметичний бренд спеціально розроблений для чутливої шкіри. Проблема чутливості шкіри стає все актуальнішою в усьому світі, але наша мета – показати, що це не є проблемою або дисфункцією. Це нормальна частина життя чутливої людини. І, погодьтеся, Україна зараз суспільство дуже чутливих людей, на жаль. Наша ціль – знизити чутливість без втрати чуттєвості. По-друге, в назві присутнє українське слово «сенс».

Частина назви RE означає «переосмислення», що символізує переосмислення сенсів – сталий професійний бренд.

Ми вирішили створити Re[Sens] з кількох важливих причин. Багато з вас знають нас як дистриб’юторів високотехнологічних косметичних брендів. Цей рівень якості встановив стандарти нашої компанії та показав, що таке достойний продукт. Однак ми зіштовхнулися з обмеженням, яке нас дуже турбувало. Як люди, глибоко пов’язані з природою та навколишнім середовищем, нам дуже боліло, що ми не могли зменшити кількість пластику у нашій продукції, оскільки не були виробником. Тобто ми не могли надати такий же красивий продукт, який ми надаємо для людини, настільки ж красивий для планети.

Наше спільне захоплення – філософія Zero Waste, свідоме споживання та сортування сміття – стало для нас особливо важливим. Ми прагнули створити такий продукт, який би був не тільки красивим для людини, але й дбайливим до планети. Так розпочався наш шлях пошуку сталих рішень у виробництві косметики. І так народився Re[Sens].

Re[Sens] народжений у Свободі і Відповідальності

Це як розвиток особистості йде нерозривно зі зняттям обмежень, так і народження Re[Sens] надало нам відчуття свободи, що ми можемо робити дійсно красивий продукт як для людини, так і для природи. Ми нарешті можемо будувати гармонійні стосунки не лише з партнерами та споживачами, але й з планетою – нашим спільним домом. І, врешті-решт, з самим собою.

На сьогодні нам вдалося знизити використання пластику в нашій упаковці до 3%. Більше того, ми беремо на себе зобов’язання позбутися пластику зовсім протягом наступних трьох років та через 10 років стати ZERO NET компанією.

Ми з гордістю представляємо вперше в Україні інноваційний матеріал SULAPAC, розроблений двома технологинями з Фінляндії. Цей матеріал на 98% біорозкладається в ґрунті, не залишаючи постійного мікропластику. Це фактично така собі «бананова шкірка», що розкладається не за 2-3 дні, а за 2-3 роки. Усі наші баночки для кремів виготовлені саме з матеріалу SULAPAC.

Виробники з різних країн звертаються до нас і чекають на наш запуск, адже Україна є однією з перших країн, яка використовує та презентує цей інноваційний матеріал. Це вражає, бо навіть під час війни ми продовжуємо думати й турбуватися про екологію.

Re[Sens] народжений у Любові і Відповідальності

Перший імпульс для створення Re[Sens] виник саме з ідеї екологічної упаковки. А на шляху від ідеї до реалізації бренду викарбувалися основні стовпи, які лягли в основу бренду:

  • без пластику;
  • єдність людини та природи;
  • чутливість.

Якщо говорити про взаємозв’язок людини та природи, то очевидно, що природа не потребує в нас – це ми потребуємо її. Іноді ми про це забуваємо. По суті, ми тут гості – гості на планеті Земля. І нам нічого не належить, окрім власного тіла.

Щоденно ми робимо різні вибори, і часто ці вибори не на користь природи. І це не лише про вибір косметики, а про абсолютно буденні речі. Наприклад, коли ми чистимо зуби, а вода тече – це здається звичайним і приємним. Коли пляшка з молоком повна – це цінність, це їжа, а коли вона закінчується, ми сприймаємо її як сміття. Або ж поліетиленові пакетики, які часто використовуються лише на кілька хвилин, але розкладаються сотні років. У нашому шаленому ритмі життя пакетик живе лише 3-5 хвилин, поки ми не дійдемо з маркета додому. У кожного з нас є повна палітра виборів, і те, яким буде наш остаточний вибір, залежить виключно від нас – дорослих, свідомих і відповідальних.

Рано чи пізно наше тіло, яке нам належить, закінчиться, і виникає велике питання: що ми залишимо після себе дітям, майбутнім поколінням? Сонце сходило до нас і буде сходити після нас, оскільки це так званий коловорот всього живого в природі. У природі все починається знову і знову – одне закінчується, нове народжується. Ця циклічність є фундаментальною для природи, і вона відбувається швидше, ніж у людському житті. Люди також можуть еволюціонувати швидше завдяки свідомому вибору.

При створенні логотипа Re[Sens], ми надихнулися символікою трипільців, адже вони були землеробами й мали надзвичайно тісний зв’язок із землею. Трипільці дуже чуйно відстежували оцю природну циклічність. Наш логотип осучаснений, але його суть залишається незмінною. При створенні продуктів і формул ми використовуємо сучасні інноваційні матеріали та новітні технології. Однак для нас надважливо зберігати зв’язок із корінням, бо це наш код. Ми прагнемо показати, що українське – це не лише модернове, технологічне і наукове, але й таке, що має глибоку історію, коріння і суть.

Пошук сталих рішень

Наш шлях з пошуку сталих рішень був довгий. На сьогодні це три роки. На допомогу нам прийшли величезна кількість виробництв з усіх куточків України і не тільки.

Тому хочемо поділитися цими рішеннями, адже SULAPAC – це не єдине рішення. Ми пишаємося цим матеріалом, який вперше використовується в Україні і є біорозкладним. Але що ще потрібно зробити, щоб зменшити кількість пластику? Бо навіть органічні косметичні бренди використовують пластик.

Це розуміння, що косметична галузь посідає третє місце за забрудненням середовища через упаковку, надихнуло нас на переосмислення сенсів. Ми тоді усвідомили, яким хочемо будувати бізнес сьогодні.

Окрім SULAPAC, ми використовуємо алюміній. Ми вибрали цей матеріал, оскільки це найбільш перероблюваний матеріал у світі. 75% всього алюмінію, який існує у світі, перероблюється, і цей процес можна повторювати нескінченно, на відміну від пластику, який частіше переробляється лише один раз. Наші тюбики виробляють на заводі в незламному місті Харкові. Ми хочемо зациклити цей процес, плануючи збирати наші тюбики у споживачів та відправляти їх на переробку в місто Суми. Таким чином, виробництво відбуватиметься в одному місті України, а переробка – в іншому.

Наступне рішення – дерев’яні кришечки. Це була дуже складна задача, бо наша мета – повністю відмовитися від пластикових ковпачків. Можливо, ви бачили щось подібне у інших брендів, але зазвичай у них дерев’яна кришечка наклеєна на пластиковий ковпачок. Тому ми знайшли команду з Житомира, яка виготовляє для нас різьбу. Це індивідуальна робота для кожної кришечки.

Міцелій – це унікальний матеріал, який отримав таку назву, бо він дійсно зроблений з міцелію грибів. Ми дізналися про нього через предметний дизайн, адже дизайнери з усього світу використовують його у дуже красивих естетичних композиціях. Але ми вибрали міцелій не лише за його естетичність і здатність змінювати кольори. Він настільки природній, що немає йому схожого. Найголовніше, що коли міцелій потрапляє в ґрунт, він покращує процес біорозкладання усього навколо, навіть пластику. Ми прагнемо, щоб те, що потрапляє в ґрунт, не шкодило навколишньому середовищу і зберігало воду. Міцелій є нашою зовнішньою дизайнерською упаковкою, але найважливіше, що вона дійсно є sustainable.

Ми також вирішили не використовувати паперові пакети, хоча вони вважаються екологічною альтернативою. Проте паперова промисловість дуже токсична, і часто люди намагаються уникати проживання поблизу паперових фабрик через серйозне забруднення води. Натомість в Україні існує унікальна технологія, розроблена 7 років тому школярем Валентином Фречка з Івано-Франківська. Ця технологія передбачає збір опалого листя, його пресування та формування паперу. Зараз це вже потужний стартап, який пропонує екологічно чистий продукт.

Вся поліграфія для Re[Sens] – пробники, листівки, ліфлети – виготовляється з квітучого паперу. Цей папір складається з 95% вторинної сировини та 5% насіння квітів, таких як мак, портулак, петунія та чорнобривці. Достатньо посадити цей папір у землю та поливати, а через 7-10 днів проростуть перші сходи квітів.

Re[Sens] народжений в Інноваціях і Відповідальності

Бренд Re[Sens— повністю українська розробка, яка поєднала в одному продукті цілий «букет» інновацій. В косметиці Re[Sens] ми маємо об’єднання трьох основних китів: нейронів, імунної системи та сенсорності.

У наступній статті розробниця та хімікиня Юлія Гагаріна проведе нас через технології з питань чутливості при виготовленні косметики Re[Sens]. Ви першими дізнаєтесь про історії, які надихали та були підґрунтям для створення продуктів і формул.

Унікальність косметики вражає – від упаковки до вмісту!


Наталія ЧАЙКА – редакторка, косметологиня

Фільтрувати за Тегом:

Схожі публікації:

  • Гіалуронова кислота

    Гіалуронова кислота – один із компонентів будь-якого живого організму. Але одне з найвдаліших наукових відкриттів, що дозволяє повернути молодість шкірі, це можливість використання гіалуронової кислоти в косметичних цілях.

  • Бренд Re[Sens]: інноваційна українська косметика для чутливої шкіри

    Косметичний бренд Re[Sens] поєднує інноваційний та соприродній підхід до догляду за чутливою шкірою, застосовуючи принципи нейрокосметики. Від біорозкладної упаковки до екологічних формул, цей бренд змінює уявлення про косметику. Подробиці від розробниці Юлії Гагаріної.

  • Дешеві косметичні засоби

    Дорогі косметичні засоби – данина моді чи очікування миттєвого ефекту? Чи варто їм вірити та чи справді існують дива косметології? Вчимося читати етикетку.