Що краще – парацетамол чи ібупрофен

Підвищення температури – це одна з ознак захворювання та запального процесу в організмі. Більшість відразу починають лікувати захворювання самостійно або ж звертаються за консультацією до лікаря.

Якщо лікар рекомендує парацетамол чи ібупрофен, варто ознайомитися з інструкцією, перед тим, як приймати препарат. Потрібно до початку прийому розуміти, який препарат краще збиває температуру.

Лихоманка – це не захворювання, а механізм, який вмикається в організмі після потрапляння в нього вірусу чи бактерії. Механізм починає боротьбу з інфекцією і внаслідок цього підіймається температура тіла.

Підвищення температури – це захисний характер, адже при підвищеній температурі:

  • мікроорганізми гинуть;
  • йде стимуляція імунної системи;
  • активізуються обмінні процеси;
  • йде розвиток запальної реакції.

Що таке жарознижувальні препарати й на які види вони поділяються?

Жарознижувальні препарати діють на зниження температури. Їх поділяють на дві групи:

  1. Нестероїдні протизапальні засоби – протизапальні препарати, які зменшують запальні процеси в організмі, а також володіють знеболювальним ефектом. Їх також застосовують при лихоманці.
  2. Антипіретики – мають жарознижувальний ефект при гарячковому стані, але в порівнянні з НПЗЗ менш ефективні при знятті больових ефектів й не впливають на запальні процеси. Основним з цієї підгрупи є парацетамол. Щоб покращити самопочуття можна почати прийом жарознижувальних препаратів, але робити це потрібно коли температура вище 38 градусів.

Що краще випити від високої температури: ібупрофен чи парацетамол?

Дискусія який препарат краще приймати при ГРВІ чи перших ознаках грипу, триває давно. Навіть міжнародні організації проводили дослідження, щоб з’ясувати вплив обох медикаментів на організм.

Парацетамол діє на пригнічення болю різних характерів, але головна його перевага – він допомагає знизити температуру та ліквідувати симптоми лихоманки. Парацетамол несе вплив на центр терморегуляції в гіпоталамусі, внаслідок чого знижується температура. Крім того, прибирає головний біль, який іноді буває при високій температурі.

Його іноді п’ють, коли є перші ознаки грипу чи ГРВІ. Цей медикамент є безпечним, його можна приймати як дорослим, так і дітям.

Якщо у людини температуру спричинили вірусні інфекції, то парацетамол здатний її збити. Але цей препарат не має протизапального ефекту, тому якщо захворювання має бактеріальний характер, варто приймати ібупрофен.

До позитивних сторін парацетамолу можна віднести те, що його можуть пити за необхідності люди похилого віку, вагітні й ті, хто годує дітей. Побічні реакції мінімальні, тому цей препарат вважають безпечним і його можна приймати паралельно з іншими препаратами й не хвилюватися за побічні реакції.

Ібупрофен — це препарат, який відносять до класу нестероїдних протизапальних препаратів. Зупиняє запальні процеси, знеболює, а головне знижує температуру – такий комплекс дії на організм. Цей лікарський препарат можна випити не лише коли температура тіла висока, а людина хоче зняти болі різного характеру та ступеню й запалення.

Дозування та як приймати препарат, можна дізнатися в інструкції, яка йде до них.

Зверніть увагу!

Якщо підвищення температури відбулося через стрес, то приймати жарознижувальні засоби не варто, адже вони не будуть діяти за призначенням. Температуру не зіб’ють, а якщо перебільшити з дозуванням, то можуть нанести й шкоду організму. Але якщо випити препарат, а він не буде діяти, то це називають аспіриновою пробою. Так людина зрозуміє, що підвищена температура спричинена не грипом та ГРВІ.

Ібупрофен після потрапляння в організм починає швидше діяти. Виводиться з організму через нирки, тому якщо досить довго пити цей препарат, то можуть розпочатися проблеми з нирками або кровотечі в шлунку. Коли людина має виразки в шлунку, то ібупрофен, якщо постійно приймати, може загострити захворювання.

Але зверніть увагу, що обидва препарати можна приймати недовго. До початку першого прийому потрібно уважно ознайомитися з інструкцією або порадитися з лікарем. Хоча й придбати їх можна в аптеці без рецепта лікаря. Їх можна знайти у формі таблеток, капсул, суспензій або ж жувальних таблеток для дітей.