Естетичний портал - професійно про красу
Мова
Як створити правильний логотип

Як створити правильний логотип

Компанія без логотипа — як людина без обличчя.
Девід Ейрі, «Логотип і фірмовий стиль. Посібник дизайнера»

Кожен власник бізнесу рано чи пізно має визначитися з вибором логотипа. Це те саме, що прапор вашого корабля: ще здалеку людина має розуміти, хто ви і що пропонуєте.

Зрозумілість

Якщо ви — невелика мережева студія, яка захопила певну нішу й стала відомим брендом, ваш логотип має бути зрозумілим. Кожен — від студента до бізнес-леді, випадково побачивши логотип, — має зрозуміти: це салон краси. Не дивуйтеся! Здавалося б, проста та очевидна порада, яку всі намагаються обійти.

Бачили такі перевантажені логотипи з мільйоном дрібних деталей, за які важко зачепитися поглядом? Будьте лаконічними. Упевнена, ви без зусиль згадаєте значок Chanel. Використовуйте у своєму логотипі простий і зрозумілий мінімалізм — і вашим клієнтам буде так само легко запам’ятати вас.

Ваш логотип має відображати, чим ви займаєтесь

Багато хто припускається однієї й тієї ж помилки. На жаль, креативні та цікаві назви часто нічого не говорять вашій цільовій аудиторії. Найгарніша й найяскравіша вивіска «Амелі» може просто загубитися — людина не зрозуміє, що саме ви пропонуєте.

Якщо вас ще ніхто не знає і ви новачок на ринку, обов’язково великими літерами напишіть: «Салон краси». Так ви забезпечите собі чудову зовнішню рекламу. А гарний логотип можна розмістити поруч.

Кольорова гама

Як не дивно, саме кольорова основа логотипа дозволяє клієнтові на психологічному рівні провести паралель: «назва — послуга».

  • Який колір ви уявляєте, коли чуєте слово «косметологія»? Спокійні, приглушені тони — світлий, бежевий, зелений, оливковий. Усе, що говорить про чистоту й свіжість. Психологічно люди сприймають такі кольори спокійніше, вони ближчі та приємніші.
  • Надаєте послуги з візажу? Це повна протилежність косметології! Вам підійдуть яскраві, соковиті кольори — усі відтінки червоного. Макіяж міцно асоціюється в споживача з червоною помадою.
  • Барбершопи — це, безумовно, всі відтінки мужності: коричневий, чорний, темно-сірий. Брутальна гама, сповнена строгості й стилю.
  • Б’юті-бар — острівець краси. У великих торгових центрах вони змушені змагатися з великими лейблами, протистояти найвідомішим акулам бізнесу. Використовуйте запам’ятовувані кольори — бірюзовий, пурпуровий, малиновий. Усе, чим ви можете здивувати, зацікавити, зачепити — стане в пригоді вам і вашій впізнаваності.

Концепція

Найважливіше, як завжди, — на десерт! Ваш логотип має бути нерозривно пов’язаний із загальною концепцією салону. У подальшому, використовуючи його на різних рекламних носіях, ви транслюватимете свою ідею й нестимете у світ ідентичність свого салону. Не має бути розриву шаблону, коли клієнт бачить в рекламі одне, а в салоні стикається з чимось зовсім іншим. Він вирішить, що його ввели в оману.

Знаєте, багато власників бізнесу не бачать причин витрачати на логотип ні гроші, ні час. Навіщо, якщо можна знайти застосунок в інтернеті й на колінці намалювати логотип безкоштовно?.. А потім виникають питання: «Чому реклама не працює? Де клієнти? Що не так?»

Пропрацьовуйте кожну деталь вашого салону. Вона має працювати! А логотип — це основа. Те, з чого починається ваш бізнес.


Ольга МАРТ— експертка зі створення бʼюті-бізнесу, засновниця IQ-Project

Схожі публікації: