Видалення волосся у дівчаток-підлітків

Підлітковий вік є періодом перетворення дівчинки на дівчину. Не завжди цей процес проходить гладко, часто з’являється багато комплексів. Приводом для одного з них може стати поява волосся на ногах, під руками та в зоні бікіні. Багатьом цікаво знати, який вік є прийнятним для застосування процедури депіляції й епіляції, щоб вони принесли користь і не завдали шкоди.

Вік безпечного видалення волосся

З дискомфортом щодо небажаного волосся дівчинки зазвичай стикаються в 11-12 років. Зараз все частіше активне зростання волосків починається вже з 9 років. Головне, на що тут необхідно орієнтуватися – емоційна реакція дівчинки на цю особливість. Іноді юні леді до 12-14 років не звертають особливої ​​уваги на появу волосся. Але буває і так, що вже з 10 років підлітка дуже турбує волосяний покрив, який з’явився.

Важливо діяти за запитом, якщо ваша донька стурбована зростанням небажаного волосся – проведіть з нею бесіду і навчіть всьому, що їй необхідно знати. Але якщо ви не помічаєте негативну реакцію на появу волосків, то не варто наполягати на використанні методів видалення волосся. Не завадить провести превентивну бесіду, щоб донька знала, що може звернутися до вас з цим питанням, коли прийде час.

Зона пахв не вимагає очікування певного віку для першого видалення волосся. Якщо в цій зоні почало рости темне волосся, його відразу можна депілювати. Вже з 10-12 років це не є загрозою для організму.

Видалення волосся на ногах безпечно для здоров’я, але може принести зайві передчасні клопоти. Поговоріть про те, що коли почати застосовувати бритву, то є ймовірність більш інтенсивного росту волосся, яке може стати темнішим і жорсткішим. Якщо це не аргумент, а волосся дійсно вже досить помітне – немає причин перешкоджати їх видаленню в підлітковому віці.

Трохи складніше йдуть справи із зоною бікіні. Перешкоджати видаленню волосся, яке видно з-під купальника, немає потреби. З іншою частиною цієї зони необхідно почекати до встановлення менструального циклу. Поки він не стабільний – чіпати цю зону небажано. Ця проблема вирішувана, якщо видаляти тільки те волосся, що видніється з-під купальника, а інше волосинки в цій зоні можна просто підстригати ножицями, якщо вони дуже густі, довгі й чорні.

Особливо гостро стоїть проблема, якщо дівчинка-підліток займається яким-небудь спортом, танцями, що змушує її одягати спеціальні костюми, через які можуть бути помітні волосинки. Це може стати важким ударом по впевненості в собі та навіть самооцінці, якщо забороною на видалення волосся поставити доньку в незручну ситуацію. Подбайте в першу чергу про емоційний стан дівчинки, адже реальної загрози для її здоров’я при видаленні волосся немає, якщо робити це правильно.

Способи видалення волосся для дівчинки-підлітка

Коли стає актуальним питання видалення волосся, більшість відразу ж починають використовувати бритву. Це найпростіший, хоча й не найкращий спосіб видалення волосся для підлітка. Бритва може викликати подразнення, здатна зробити волосся темнішим й жорсткішим, а також залишати дрібні порізи, що підвищує ймовірність інфікування. Бритву можна використовувати з 11-12 років, якщо волосся в цей період вже досить темне.

Креми для депіляції не провокують огрубіння волосся. Є спеціальні креми, які підходять для підліткового віку і користуватися ними можна з 11-12 років. Не забувайте попередньо зробити пробу на невеликій ділянці шкіри, щоб уникнути алергічної реакції на препарат.

Воскова і цукрова депіляція – оптимальний варіант для дівчини, що формується. Шугаринг не травмує волосяну цибулину, крім того, після такої депіляції волосся стає тільки тоншим і світлішим. Рання депіляція цими способами може уповільнити зростання волосся надалі вже після 5-7 процедур. Особливо це актуально, коли волосяний покрив турбує дівчинку вже в 9-10 років. Ці процедури абсолютно безпечні практично в будь-якому віці, хоча і болючі.

Лазерна епіляція доступна до застосування з 14 років. Вона безпечна, якщо до неї немає протипоказань. Однак пройти курс процедур можна тільки за згодою батьків. До процедур епіляції краще приступати тільки після того, як менструальний цикл став стабільним.

Процедура першого гоління

Якщо провести видалення волосся все ж необхідно, то слід зробити це правильно. При виборі шугарингу або воскової депіляції – зверніться до фахівця. Відведіть доньку в салон краси, перетворіть це в цікаву спільну справу, наприклад, зробіть процедуру одночасно і собі.

Коли вибір зупинився на бритві – почніть зі спільного походу в магазин. Там дівчинка зможе вибрати собі власний індивідуальний станок, гель для гоління і крем після гоління. Це знизить її тривожність з приводу майбутньої процедури, підвищить самооцінку, адже ви підкреслите факт становлення її як дівчини, і зміцнить відносини “мама-дочка”, внесе в них ще більше довіри.

Дуже важливо, щоб дівчина могла розуміти, що з будь-яким питанням вона може прийти до матері. В такому питанні краще, щоб дівчинка отримала вичерпну відповідь, щоб мама могла не тільки розповісти, але і показати як голити пахви або ноги, посвятила доньку в усі тонкощі депіляції. В іншому випадку підліток звернеться до однолітків, а вони можуть бути такими ж неосвіченими. Як підсумок, перша процедура може закінчитися порізами, подразненням або лущенням пересушеної шкіри.

Як показало соціальне опитування, лише менш як 40 % дівчаток прийшли з питанням першого гоління до мами, інші звернулися до подружок або зробили все, як самі розуміли. Це насправді ляклива статистика, яка свідчить про те, що матері або бояться інтимних розмов, або не перебувають в дійсно близьких і довірливих відносинах з доньками. Щоб уникнути такої проблеми, поговоріть заздалегідь про те, що донька може прийти до вас за порадою, коли у неї з’явиться така (або будь-яка інша) потреба.

При підготовці до першої процедури гоління необхідно пам’ятати:

  • бритва повинна бути індивідуальною, якою користуєтеся тільки ви;
  • краще обирати станок зі змінними багатолезовими головками, а не одноразовий (насадку потрібно міняти при першому виникненні неприємних відчуттів – зазвичай, через 2-3 тижні користування);
  • перед процедурою прийміть душ, це допоможе очистити та розпарити шкіру;
  • голити волосся потрібно тільки у напрямку росту волосся, в іншому випадку будуть з’являтися врослі волосинки, що призведе до запальних процесів в місцях вростання волосся;
  • при видаленні волосся в пахвовій впадині: підніміть руку, щоб поверхня пахви вирівнялася, далі проводьте бритвою не тільки зверху вниз, а й навпаки, і навіть навскоси, адже волосся росте в різному напрямку;
  • ноги можна голити тільки до колін, якщо немає іншої потреби;
  • при видаленні волосся в області коліна, зігніть його;
  • обов’язково використовуйте гель для гоління і крем після гоління (крем може бути дитячий або зволожувальний, щоб уникнути сухості шкіри);
  • не тисніть на бритву занадто сильно.

Перша процедура депіляції – досить зворушливий момент для юної дівчини. Тому дуже корисним буде, якщо дорослі посприяють тому, щоб вона пройшла без проблем і шкоди для шкіри, а також емоційного стану дівчинки.


Анна БУНЯК

Похожие публикации: