Салонні процедури першої половини ХХ століття

Сьогодні косметичні процедури (в більшості своїй) не становлять з себе нічого жахливого: креми, маски, обгортання, пілінги, масажі. Але для того, щоб догляд за собою став гранично простим, знадобилися десятиліття розробок рецептур тих самих кремів і масок. А ось на початку XX століття багато з косметичних процедур і пристроїв були схожі на тортури.

Давайте сьогодні зануримося в атмосферу салону краси першої половини ХХ століття. Подивимося, які процедури проходили дівчата, щоб підтримувати свою красу.

Ось як відбувалася завивка волосся перманентом в Німеччині в 1929 році.

Черговий апарат по завивці волосся, популярний в 1940-ві роки. Дівчина повинна була годинами сидіти в цьому кріслі для досягнення результату. Тож потрібно було вибрати «свого» майстра, щоб не було нудно і було з ким поговорити.

А ось як виглядала сушка феном в 20-ті роки ХХ століття.

Компанія Max Factor, заснована Максиміліаном Факторович, була справжнім інноватором в світі жіночої краси. Ось, наприклад, пристрій, який в 1930-ті роки допомагав виміряти відповідність обличчя стандартам краси і грамотно підібрати потрібний макіяж.

Бренд Max Factor в 1930-ті роки винайшов ще одне чудо техніки – маску, оснащену пластиковими кубиками, які можна було заповнювати водою і заморожувати. Цей агрегат був помічником для зняття набряків з обличчя.

Веснянки рідко користувалися популярністю, тому в 1930-ті роки був спеціально розроблений прилад, який видаляв веснянки за допомогою діоксиду вуглецю. Очі пацієнтів були закриті герметичними пробками, ніздрі затикали для захисту. Дихати доводилося через трубку з фільтром.

У 1940 році була розроблена електрична маска, яка, завдяки нагріванню, стимулювала кровообіг і шкіра ставала більш здоровою.

“Альпійська” маска, 1930 рік. Згідно з рекламою, ця маска гарантувала гарний рожевий колір обличчя і нібито заміняла собою прогулянку в горах. А все завдяки зниженому атмосферному тиску в ній.

А ось такі гумові «маски краси» дівчата носили в 1920-ті роки, щоб позбутися зморшок і недоліків шкіри.

У 1936 році Ізабелла Гілберт з Рочестера, Нью-Йорк, розробила «машину» для створення ямочок на щоках. Щоб створити бажані поглиблення, цей пристрій надягався на обличчя, закріплювався за вухами і під підборіддям, а двома прутами сильно тиснув на щоки. Згідно з рекламою, після безперервного використання пристрій «незабаром створював прекрасний набір ямочок». Американська медична асоціація стверджувала, що «Dimple Maker» не зможе зробити ямочки або навіть збільшити оригінальні ямочки. Вони також заявили, що тривале використання апарату може викликати рак.

Вакуумний масаж для гладкості шкіри і прекрасного кольору обличчя, 1930-ті роки.

Так в 30-ті роки минулого століття в салонах робилися фруктові маски.

Маска для підтяжки шкіри обличчя в салоні Хелени Рубінштейн, 1940-ві роки.

Сонцезахисного крему не існувало до середини 1940-х років і любителі повалятися на пляжі, змушені були шукати спосіб захистити свою шкіру від шкідливого впливу сонячних променів. Тому користувалися накидками з вмонтованими сонцезахисними окулярами.

Вібромасажер в Берлінському університеті Цандера, 1928 рік.

Спеціальне пристосування, яке “розбиває жир”, в Нью-Йоркському тренажерному залі, 1930 рік.

Тренажер для розтяжки.

Масаж ніг металевими роликами для схуднення. США, 1940-ві роки.

Ось такий от салон краси на початку ХХ століття. Залишається тільки радіти, що зараз багато процедур стали значно естетичніші! Хоча, може це тільки на наш погляд? Хтозна, чи не будуть наші правнучки через сто років так само жахатися сьогоднішніми методами?


Наталія ЧАЙКА – косметолог, головний редактор “Естетичного порталу”

Download Premium WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
download udemy paid course for free

Похожие публикации: