Естетичний портал - професійно про красу
Мова
COVID-19: дерматологи закликають зволожувати шкіру після частого миття рук

COVID-19: дерматологи закликають зволожувати шкіру після частого миття рук

Згідно з рекомендаціями ВООЗ, найкращий спосіб захиститися від COVID-19 — це часте миття рук. Однак така гігієнічна процедура має побічний ефект: вона руйнує ліпідний бар’єр шкіри, що може призвести до сухості, свербежу, лущення та навіть появи тріщин. Це не лише викликає дискомфорт, але й створює ризик проникнення інших інфекцій через пошкоджену шкіру.

За словами доцента кафедри дерматології Пенсильванського університету, члена Американської академії дерматології Керрі Л. Коварик: “Неодноразове миття рук без зволоження може зробити шкіру надмірно сухою та потрісканою. Це може призвести до появи відкритих ран, які стануть воротами для проникнення бактерій та інших мікроорганізмів. Тому зволоження — надзвичайно важливий етап, який повинен супроводжувати миття рук, особливо якщо ви схильні до сухості шкіри або маєте такі захворювання, як екзема.”

Щоб зменшити ризик сухості та появи тріщин на шкірі внаслідок частого миття рук, спрямованого на профілактику поширення COVID-19, доктор Коварик радить дотримуватись наступних рекомендацій:

  1. Мийте руки теплою водою. Мийте руки з милом не менше 20 секунд — переконайтеся, що ви ретельно очистили проміжки між пальцями та шкіру навколо нігтів. Завжди мийте руки після відвідування туалету, громадських місць, після кашлю, чхання або після того, як ви висмаркалися.
  2. Зволожуйте руки одразу після миття. Наносьте зволожувальні засоби, поки ваші руки ще трохи вологі — це допомагає утримувати вологу в шкірі. Вимийте руки, промокніть їх рушником, а потім нанесіть невелику кількість зволожувального засобу (розміром із горошину). Переконайтеся, що засіб потрапив на кінчики пальців, оскільки шкіра в цій області також схильна до сухості та утворення тріщин.
  3. Використовуйте зволожувальні засоби, що містять мінеральну олію або вазелін (прим. вони є гіпоалергенними, інертними, не проникають у шкіру та забезпечують високий рівень оклюзії). Віддавайте перевагу зволожувальним мазям та кремам у тюбиках. Переконайтеся, що вони не містять ароматизаторів та барвників, щоб знизити ризик подразнення. Якщо сухість шкіри викликає у вас значний дискомфорт, наносьте вазелін на руки перед сном.
  4. Якщо мило і вода недоступні, використовуйте дезінфікуючий засіб для рук, а потім зволожувальний крем. Для ефективного знищення мікробів CDC (Центр контролю та профілактики захворювань США) рекомендує використовувати антисептики з вмістом не менше 60% спирту. Оскільки вони також висушують шкіру, важливо зволожувати руки після їх використання для підтримки гідратації. Однак перед нанесенням зволожувального крему після використання дезінфікуючого засобу важливо переконатися, що ваші руки повністю висохли!
  5. Не вірте всьому, що чуєте чи бачите в інтернеті. Всупереч твердженням у соціальних мережах, використання зволожувального засобу після миття рук не знижує ефективність цієї гігієнічної процедури. Також немає жодних доказів того, що використання дезінфікуючого засобу для рук робить вас більш уразливими до вірусів. Якщо у вас виникли запитання щодо миття рук, використання дезінфікуючих засобів або зволожувальних кремів, зверніться до лікаря.

«Пам’ятайте, що навіть якщо ваші руки сухі, важливо продовжувати їх мити у всіх випадках, зазначених у пункті 1, оскільки миття видаляє шкідливі бактерії та віруси», — зазначає доктор Коварик. «Якщо вам здається, що жодні засоби не допомагають усунути сухість шкіри, зверніться до сертифікованого дерматолога, оскільки вам може знадобитися рецептурний крем або мазь. Суха шкіра також може бути ознакою основного захворювання, такого як екзема, і дерматолог зможе поставити правильний діагноз».


За матеріалами American Academy of Dermatology

Фільтрувати за Тегом:

Схожі публікації: