Стартовий набір майстра манікюру
Майстер манікюру – дуже популярна професія. Багато хто освоїв її як мінімум для себе, але дуже часто потім вона стає джерелом доходу. Попри зовнішню простоту, це досить серйозна професія, яка вимагає постійних капіталовкладень, щоб залишатися в тренді. Отже, з чого ж почати, що потрібно придбати в першу чергу? Зрозуміло, що різноманітність кольорів і декору для дизайну нігтів справа наживна, але існує мінімальний перелік предметів, без яких робота майстра манікюру неможлива.
Розглянемо базовий набір для манікюру і покриття гель-лаком, виходячи з етапів дій майстра, щоб було простіше і нічого не було втрачено.
Процедура манікюру починається з приведення нігтів в порядок. Для цього потрібно прибрати кутикулу, підготувати нігтьову пластину і надати їй потрібну форму. Тут вибір інструментів залежить від того, робимо ми апаратний манікюр або ручний. Для апаратного манікюру нам знадобиться спеціальне обладнання і фрези різного типу.
Інструменти для ручного манікюру:
- манікюрні ножиці;
- ножиці для кутикули;
- кусачки для кутикули;
- пушер для кутикули;
- апельсинові палички для кутикули;
- пилочки для шліфування нігтьової пластини й надання форми;
- поліруючий баф;
- щітка для видалення пилу.
Це мінімальний перелік, без якого просто неможливо зробити хороший ручний манікюр.
При ручному манікюрі спочатку приводимо кутикулу в порядок, щоб вона не перешкоджала зчепленню покриття з нігтьовою пластиною. Найчастіше її відсувають і зрізають. Але зараз багато майстрів користуються тільки апельсиновими паличками, відсовуючи кутикулу і не зрізаючи її.
Надання нігтям форми – окрема тема, тут нема потреби зупинятися, все залежить від побажань клієнта. Для цього потрібні пилочки різної форми й жорсткості. Різноманітність матеріалів широка: кераміка, скло, метал, пластик. Потрібно просто призвичаїтися і визначити, що зручніше в роботі.
Необхідно пам’ятати в першу чергу про жорсткість пилочки, адже потрібно варіювати цей показник в залежності від мети. Наприклад, найжорсткіші пилки з показником до 1200 гріт застосовують для полірування нігтьової пластини, а найменш жорсткі – до 200 гріт – придатні тільки для роботи з нарощеними нігтями. Оптимально мати в наборі пилку жорсткістю 200-400 гріт для додання нігтям форми та більш жорстку для полірування нігтьової пластини. Якщо є потреба, то придбати й менш жорстку для ламких і нарощених нігтів.
Звичайно, не забуваємо про баф. Він необхідний як під час полірування нігтьової пластини перед першою процедурою, так і при знятті покриття. Не забувайте, що при підпилюванні виходить багато пилу і для того, щоб її прибрати, існують спеціальні досить жорсткі щітки. Вони видаляють більшу частину нігтьового пилу, що допомагає уникнути попадання частинок під покриття.
Матеріали для процедури покриття
Коли манікюр готовий, можна переходити до покриття нігтів гель-лаком. Почати процедуру необхідно зі знежирення нігтьової пластини. Якщо цього не зробити, покриття може просто відшаруватися, особливо, якщо у клієнта фізіологічно підвищений рівень жирності нігтьової пластини. Для знежирення можна використовувати: праймер, бондер, преп або хоча б спирт. Знежирення забезпечує більш міцне зчеплення покриття з нігтьовою пластиною.
Тепер ніготь повністю готовий до безпосереднього покриття. Далі необхідні наступні компоненти для гелевого покриття:
- база під гель-лак;
- кольоровий гель-лак;
- топ для гель-лаку.
Це тріо нерозлучне при такій техніці покриття. Топ, наприклад, забезпечує довшу носку манікюру, без сколювання.
Кольори гель-лаків можна вибирати різні, з огляду на запити клієнтів. Для початку необхідний мінімум: поєднання кольорів для френча, червоний, чорний кольори й кілька відтінків нюд. Звісно, якщо за вікном весна, то більш ходовими стануть відтінки зеленого, бірюзового, блакитного і рожевого.
Майстер манікюру просто зобов’язаний бути в тренді, якщо хоче зберегти й примножити кількість своїх клієнтів. Наприклад, ось уже деякий час дуже популярний матовий манікюр. Він уже навіть став буденним явищем. Тому не мати у себе в наборі матового топа для гель-лаку просто нерозумно.
Після нанесення всіх трьох елементів необхідно видалити липкий шар. Для цього використовуємо спеціальний засіб.
Найважливіший прилад для роботи майстра – лампа для сушки гелю. Використовують УФ-лампу або LED-лампу. Останній варіант дорожчий, але і якісніший – сушка займає не більше 30 секунд. УФ-лампи більш дешевий варіант. Більшість майстрів використовують лампи на 36 Вт. Цього цілком достатньо для обслуговування клієнтів. Є і менш потужні варіанти. Але вони, мабуть, доречні, якщо ви робите манікюр собі та подругам, але не більше.
Допоміжні засоби
Як не крути, а без дрібниць, які недорогі й малопомітні, не обійтися в роботі майстра манікюру. Сюди слід включити серветки (безворсові) і ватні спонжі. Вони потрібні як для зняття липкого шару, так і для зняття покриття.
Дуже важливий момент – засоби для дезінфекції! На це необхідно звернути особливу увагу. Всі інструменти повинні бути абсолютно стерильними, інакше існує ризик інфікування клієнтів різними захворюваннями. Майстер манікюру не може знати про здоров’я своїх відвідувачів. Не завжди навіть самі клієнти знають про свої хвороби. У цьому випадку ризик зовсім неблагородна справа, а дуже небезпечна і для клієнтів, і для майстра. В ідеалі у вас повинна бути сухожарова шафа або автоклав для стерилізації інструментів. Для дезінфекції інструментів використовуються засоби для обробки поверхонь, наприклад, Бациллол АФ або його аналоги.
Не забувайте і про свій зовнішній вигляд. Наслідки підпилювання нігтів будуть скрізь і на вашому одязі теж. Одягайте спеціальну екіпіровку: як мінімум фартух, накидку або щось, що можна зняти після роботи, а не продовжувати цим дихати.
Всі ваші інструменти можуть зберігатися як вам зручно, але пам’ятайте, що у вас буде потреба дістати що-небудь швидко. Для зручності можна купити спеціальну підставку, де і розмістити всі інструменти, які будуть завжди під рукою. Для того щоб мати можливість демонструвати клієнтам різноманітність кольорів ваших лаків і те, як вони виглядають на нігтях, вам необхідна спеціальна палетка.
Майстри у своїй роботі застосовують різні додаткові засоби, які покликані більшою мірою забезпечити атмосферу розслаблення. Це всілякі масла для кутикули, тоніки та креми для рук. Гарна баночка, засобом з якої ви разок проведете навколо нігтя, принесе клієнтові не тільки користь, але і додаткове естетичне задоволення.
Перераховуючи найнеобхідніше, вийшов значний список. Майстру початківцю потрібен такий мінімум:
- набір для манікюру (ручного або апаратного);
- засіб для знежирення;
- матеріали для покриття;
- засіб для зняття липкого шару;
- УФ або LED-лампа;
- засоби для дезінфекції;
- одноразові матеріали: серветки й спонжі;
- одяг для роботи;
- масла, креми, тоніки;
- підставки для інструментів;
- палетка для демонстрації своїх робіт.
Ось так по мінімуму вийшов не такий вже і маленький список. Фінансовий поріг входу в професію не найнижчий, але цілком посильний. Тим більше що, якщо ви зарекомендуєте себе як висококласного фахівця, то дуже скоро вкладання окупляться. Нехай ваші грошові вкладення не будуть марними й починання приведуть до успіху.
Анна БУНЯК